Przewodnik po marce · Opublikowano 28 sierpnia 2026
Stacje zasilania BLUETTI: aktualne Elite i archiwalny AC180
Aktualna rodzina Elite obejmuje lekkie 288 Wh, środkowe 1024 Wh i stacjonarne 2073,6 Wh. AC180 pozostaje przydatnym punktem odniesienia, ale producent oznacza go jako wycofany.

Skrót przed szczegółami
Ceny i kluczowe parametry w tej klasie
Elite 30 V2 jest logiczny do małych odbiorników, Elite 100 V2 do mobilnej klasy 1 kWh, a Elite 200 V2 do większego backupu. AC180 warto rozważać tylko jako świadomy zakup końcówki serii lub używanego egzemplarza z jasną gwarancją.

BLUETTI · dane producenta
BLUETTI Elite 30 V2
- Pojemność
- 288 Wh
- Moc ciągła
- 600 W
- Solar
- 200 W
- Masa
- 4,3 kg
Rola w tym materiale: Niski pobór, USB-C 140 W i lekki transport
Cena/status: · 04.09.2026

BLUETTI · dane producenta
BLUETTI Elite 100 V2
- Pojemność
- 1024 Wh
- Moc ciągła
- 1800 W
- Solar
- 1000 W
- Masa
- około 11,5 kg
Rola w tym materiale: Lżejsza, aktualna konstrukcja BLUETTI około 1 kWh
Cena/status: Oficjalna kolekcja BLUETTI EU · 04.09.2026

BLUETTI · dane producenta
BLUETTI Elite 200 V2
- Pojemność
- 2073,6 Wh
- Moc ciągła
- 2600 W
- Solar
- 1000 W
- Masa
- 24,2 kg
Rola w tym materiale: Stacjonarny backup i większe obciążenia
Cena/status: · 04.09.2026
BLUETTI · dane producenta
BLUETTI AC180
- Pojemność
- 1152 Wh
- Moc ciągła
- 1800 W
- Solar
- 500 W
- Masa
- około 16 kg
Rola w tym materiale: Porównanie ofert używanych i końcówek serii
Cena/status: Oficjalny sklep BLUETTI EU · 04.09.2026
Wniosek redakcyjny
Krótka odpowiedź na to pytanie
Elite 30 V2 jest logiczny do małych odbiorników, Elite 100 V2 do mobilnej klasy 1 kWh, a Elite 200 V2 do większego backupu. AC180 warto rozważać tylko jako świadomy zakup końcówki serii lub używanego egzemplarza z jasną gwarancją.
Dane porównywalne
Cena i parametry obok siebie
| Model | Pojemność | Moc ciągła | UPS | Gwarancja | Dostępność | Znaczenie w tym scenariuszu | Działanie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
288 Wh | 600 W | ≤10 ms; bypass do 980 W (deklaracja) | 5 lat | W aktywnej kolekcji sklepu EU | Niski pobór, USB-C 140 W i lekki transport | Czytaj analizę |
![]() |
1024 Wh | 1800 W | ≤10 ms (deklaracja) | 5 lat | W aktualnej kolekcji BLUETTI EU | Lżejsza, aktualna konstrukcja BLUETTI około 1 kWh | Czytaj analizę |
![]() |
2073,6 Wh | 2600 W | do 15 ms; cztery tryby UPS (deklaracja) | 5 lat | Widoczny w aktywnej ofercie EU; cena końcowa zależy od adresu | Stacjonarny backup i większe obciążenia | Czytaj analizę |
BLUETTI AC180 |
1152 Wh | 1800 W | pass-through: tak; producent nie podaje czasu przełączenia | 5 lat | Wycofany i niedostępny według oficjalnej strony produktu | Porównanie ofert używanych i końcówek serii | Czytaj analizę |
Najpierw wariant, potem cena
Strony BLUETTI potrafią pokazywać różne ceny i warianty w zależności od lokalizacji. W przypadku Elite 30 V2 kontrola ujawniła rozbieżność między stroną produktu a kolekcją.
Końcowy koszt powinien pochodzić z checkoutu z polskim adresem i właściwą wtyczką, a nie z najniższej kwoty znalezionej w serwisie.
- wariant EU/PL
- VAT po adresie
- koszt dostawy i zwrotu
- warunki globalnej gwarancji
Power Lifting nie jest mocą ciągłą
BLUETTI podaje podwyższone wartości dla obciążeń rezystancyjnych. Nie należy ich używać jako zwykłego limitu dla silników, elektroniki lub urządzeń z rozruchem.
W tabeli moc ciągła i tryb Power Lifting pozostają rozdzielone.
- 600 W ≠ 1500 W ciągle
- 2600 W ≠ 3900 W ciągle
- sprawdź instrukcję odbiornika
- test zgodności przed krytycznym użyciem
Źródła i otwarte punkty
- BLUETTI Elite 30 V2: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.
- BLUETTI Elite 100 V2: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.
- BLUETTI Elite 200 V2: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.
- BLUETTI AC180: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.

