Analiza produktu · Opublikowano 29 sierpnia 2026
BLUETTI Elite 30 V2: analiza kompaktowej stacji 288 Wh
Elite 30 V2 ma 288 Wh, waży 4,3 kg i oferuje USB-C 140 W. To kandydat do routera, laptopa i krótkich wyjazdów, nie zamiennik stacji 1 kWh ani źródło do dużych odbiorników.
Najpierw liczby
Cena, parametry i miejsce tego modelu
Mocne strony to niska masa, USB-C 140 W, deklarowane przełączenie do 10 ms i pięcioletnia gwarancja. Ograniczeniem jest 288 Wh bez możliwości rozbudowy: to pojemność do elektroniki i oświetlenia, a nie do czajnika czy grzejnika.

BLUETTI · dane producenta
BLUETTI Elite 30 V2
- Pojemność
- 288 Wh
- Moc ciągła
- 600 W
- Solar
- 200 W
- Masa
- 4,3 kg
Rola w tym materiale: Niski pobór, USB-C 140 W i lekki transport
Cena/status: · 04.09.2026
Wniosek redakcyjny
Werdykt dla tego modelu
Mocne strony to niska masa, USB-C 140 W, deklarowane przełączenie do 10 ms i pięcioletnia gwarancja. Ograniczeniem jest 288 Wh bez możliwości rozbudowy: to pojemność do elektroniki i oświetlenia, a nie do czajnika czy grzejnika.
Dane porównywalne
Dane producenta w jednej tabeli
BLUETTI Elite 30 V2
Każdy z trzech parametrów jest skalowany osobno do najwyższej wartości w tym zestawieniu, więc paski porównuj w obrębie jednego koloru.
| Model | Cena i dostępność | Pojemność | Moc ciągła / chwilowa | Chemia / cykle | Ładowanie AC | Solar | Porty | UPS | Masa / hałas | Gwarancja / Polska | Działanie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
279 € (ok. 1205 zł)W aktywnej kolekcji sklepu EU. cena z 19% VAT DE; końcowy VAT i dostawa zależą od adresu, kurs NBP z 04.09.2026. | 288 Wh | 600 W1500 W Power Lifting dla obciążeń rezystancyjnych; nie zwykła moc ciągła | LiFePO₄3000+ do 80% pojemności | 0–80% w 45 min; około 70 min do 100% (deklaracja) | 12–28 V, 10 A, do 200 W; około 2,2 h (deklaracja) | 8 wyjść; AC, USB-C 140 W, 2×USB-A i 12 V | ≤10 ms; bypass do 980 W (deklaracja) | 4,3 kg<30 dB przy lekkim obciążeniu (deklaracja) | 5 latOficjalny sklep BLUETTI EU | Porównaj |
288 Wh trzeba zestawić z całym torem zasilania
Pojemność 288 Wh jest znamionowa, czyli liczona w ogniwach. Energia oddana przez gniazdo AC jest niższa, bo przetwornica pobiera swoje: przy założeniu 85 do 90 procent sprawności zostaje około 245 do 260 Wh.
Przy małym obciążeniu routera i ONT znaczenie może mieć deklarowany pobór czuwania 4,5 W. To nadal wartość producenta; rzeczywisty czas najlepiej policzyć po pomiarze całego zestawu.
- 286–288 Wh to klasa kompaktowa, nie 500 Wh
- bezpośrednie USB-C może ograniczyć straty, jeśli profile są zgodne
- tryb oszczędzania może wyłączać bardzo małe odbiorniki
- wynik kalkulatora pozostaje estymacją
600 W i Power Lifting 1500 W nie są tym samym
Producent podaje 600 W mocy ciągłej. Wartość 1500 W dotyczy trybu Power Lifting dla wybranych obciążeń rezystancyjnych i nie zwiększa pojemności ani nie gwarantuje rozruchu silnika.
Do urządzeń z kompresorem, pompą lub zasilaczem o wysokim prądzie startowym potrzebna jest specyfikacja odbiornika i kontrolowana próba.
- dobieraj po mocy ciągłej
- sprawdź charakter odbiornika
- nie utożsamiaj liftingu z surge
- nie zasilaj instalacji domu przez gniazdo
Cena EU nie jest ceną w Polsce
28.08.2026 karta produktu pokazywała 279 € z niemieckim VAT 19%, korygowanym po podaniu adresu dostawy. Polski VAT to 23%, więc po zmianie kraju kwota rośnie o około cztery punkty procentowe, zanim doliczysz transport.
Przy stacji za 279 € różnica VAT to około 10 €. Przy modelach 2 kWh za 1299 € ta sama zasada daje już blisko 50 € i warto ją policzyć przed porównaniem ofert.
- 279 € na karcie produktu 28.08.2026
- niemiecki VAT 19%, polski 23%
- kwota końcowa zależy od adresu dostawy
Dla kogo, a dla kogo nie
Może pasować, jeśli…
- router, ONT, laptop i oświetlenie o małym poborze
- częste przenoszenie i bagaż ograniczony masą
- użytkownicy potrzebujący portu USB-C PD do 140 W
Nie wybieraj w ciemno, jeśli…
- odbiorniki stale wymagające ponad 600 W
- osoby potrzebujące co najmniej 500 Wh bez doładowania
- zakup bez potwierdzenia wariantu gniazd, VAT, dostawy i zwrotu do Polski
Najważniejsze liczby i ich ograniczenia
Materiały producenta
Znak marki, strona producenta i zdjęcie BLUETTI Elite 30 V2

Wygląd i obsługa produktu
Galeria i instrukcja BLUETTI Elite 30 V2
Układ gniazd, opis ekranu i wariant wtyczki dla BLUETTI Elite 30 V2 znajdziesz w galerii producenta i w instrukcji.
Pytania, które warto zadać
Czy Elite 30 V2 ma 1500 W mocy?
Nie jako zwykłą moc ciągłą. Producent podaje 600 W mocy znamionowej i do 1500 W w trybie Power Lifting dla wybranych obciążeń rezystancyjnych.
Czy można dołączyć dodatkowy akumulator?
Nie. Producent podaje, że Elite 30 V2 nie obsługuje rozbudowy pojemności; B80 może służyć jako zewnętrzny power bank w opisanym trybie, ale nie tworzy zwykłego modułu rozszerzającego.
Czy UPS do 10 ms gwarantuje ciągłość internetu?
Nie. To deklaracja dla stacji. Zgodność z konkretnym zasilaczem routera, ONT i zachowanie sieci operatora wymagają osobnej próby.
Źródła i otwarte punkty
- BLUETTI Elite 30 V2: oficjalna strona producenta, instrukcja/centrum instrukcji. Cena: 279 € (ok. 1205 zł), oficjalna strona producenta, kontrola 04.09.2026.
