Przewodnik zastosowania · Opublikowano 27 sierpnia 2026
Stacja zasilania na camping: ile Wh i jaka masa?
Na campingu najczęściej przegrywa nie najmniejsza pojemność, lecz zbyt duża masa lub nierealny plan ładowania. Zacznij od długości wyjazdu i energii urządzeń, które naprawdę zabierasz.
Dobór pod ten scenariusz
Modele, które pasują do tego zastosowania
W tej grupie Jackery jest najlżejszy według producenta, lecz EcoFlow i Elite oferują wyższą moc ciągłą. Dla spokojnego obozowiska sprawdź nie tylko deklarowane dB, ale warunki pomiaru i pracę wentylatora podczas ładowania.
Jackery · dane producenta
Jackery Explorer 1000 v2
- Pojemność
- 1070 Wh
- Moc ciągła
- 1500 W
- Solar
- 400 W
- Masa
- około 10,8 kg
Deklarowane 22 dB i najniższa masa w klasie czynią go naturalnym wyborem pod namiot, jeśli 1500 W wystarcza.
Cena/status: Oficjalny sklep Jackery EU · 04.09.2026

BLUETTI · dane producenta
BLUETTI Elite 100 V2
- Pojemność
- 1024 Wh
- Moc ciągła
- 1800 W
- Solar
- 1000 W
- Masa
- około 11,5 kg
Kompromis: niewiele cięższy, mocniejszy falownik, a przy zachmurzeniu przyjmie więcej energii z paneli.
Cena/status: Oficjalna kolekcja BLUETTI EU · 04.09.2026
EcoFlow · dane producenta
EcoFlow DELTA 3 Plus
- Pojemność
- 1024 Wh
- Moc ciągła
- 1800 W
- Solar
- 1000 W
- Masa
- do 12,5 kg
Najszybciej odbuduje zapas podczas przerwy w budynku z prądem; w zamian trzeba nosić dodatkowe 1,7 kg względem Jackery.
Cena/status: Oficjalny sklep EcoFlow EU · 04.09.2026
BLUETTI · dane producenta
BLUETTI AC180
- Pojemność
- 1152 Wh
- Moc ciągła
- 1800 W
- Solar
- 500 W
- Masa
- około 16 kg
Jego 16 kg to dużo jak na camping; rozważaj tylko przy okazyjnej cenie egzemplarza używanego.
Cena/status: Oficjalny sklep BLUETTI EU · 04.09.2026
Wniosek redakcyjny
Co się sprawdzi w tym scenariuszu
W tej grupie Jackery jest najlżejszy według producenta, lecz EcoFlow i Elite oferują wyższą moc ciągłą. Dla spokojnego obozowiska sprawdź nie tylko deklarowane dB, ale warunki pomiaru i pracę wentylatora podczas ładowania.
Wniosek campingowy opiera się na relacji masy i hałasu do zapasu energii, nie na pomiarach terenowych.
Dane porównywalne
Cena i parametry obok siebie
Namiot i pole namiotowe premiują lekkość oraz ciszę. Zestawiamy masę, pojemność i deklarowany hałas, bo to one decydują, czy stacja pojedzie na wyjazd, czy zostanie w garażu.
| Model | Masa | Pojemność | Hałas | Solar | Znaczenie w tym scenariuszu | Działanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
Jackery Explorer 1000 v2 |
około 10,8 kg | 1070 Wh | ≤22 dB (deklaracja producenta) | 2×200 W SolarSaga; pełne ładowanie w 7,5 h (deklaracja) | Deklarowane 22 dB i najniższa masa w klasie czynią go naturalnym wyborem pod namiot, jeśli 1500 W wystarcza. | Czytaj analizę |
![]() |
około 11,5 kg | 1024 Wh | 30 dB przy obciążeniu poniżej 600 W (deklaracja) | do 1000 W; 12–60 V, 20 A | Kompromis: niewiele cięższy, mocniejszy falownik, a przy zachmurzeniu przyjmie więcej energii z paneli. | Czytaj analizę |
EcoFlow DELTA 3 Plus |
do 12,5 kg | 1024 Wh | <30 dB przy 600 W; <40 dB przy 1200 W (deklaracja) | 2 × 500 W MPPT; do 1000 W | Najszybciej odbuduje zapas podczas przerwy w budynku z prądem; w zamian trzeba nosić dodatkowe 1,7 kg względem Jackery. | Czytaj analizę |
BLUETTI AC180 |
około 16 kg | 1152 Wh | producent nie podaje poziomu hałasu | do 500 W; Voc 12–60 V, 10 A | Jego 16 kg to dużo jak na camping; rozważaj tylko przy okazyjnej cenie egzemplarza używanego. | Czytaj analizę |
Bilans weekendu
Policz każdy odbiornik w Wh i dodaj zapas. Telefon i lampy zużywają niewiele, lecz lodówka turystyczna i laptop mogą zdominować bilans.
Jeżeli codziennie doładowujesz z auta lub panelu, możesz wybrać mniejszy magazyn; jeżeli stacja ma wystarczyć bez ładowania, liczy się cały wyjazd.
- liczba nocy
- Wh lodówki na dobę
- USB-C zamiast AC, gdy to możliwe
- zapas na chmury i zimno
Bezpieczne ustawienie w terenie
Stacja musi pozostać sucha, wentylowana i chroniona przed upadkiem. Namiot nie usuwa ryzyka kondensacji ani przegrzania w słońcu.
Przewody paneli poprowadź tak, aby nie tworzyły zagrożenia potknięciem. Nie przykrywaj otworów wentylacyjnych.
- ochrona przed deszczem bez zamykania wentylacji
- stabilne podłoże
- transport zgodny z masą
- zabezpieczenie przed kradzieżą
Źródła i otwarte punkty
- Jackery Explorer 1000 v2: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.
- BLUETTI Elite 100 V2: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.
- EcoFlow DELTA 3 Plus: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.
- BLUETTI AC180: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.



