Przejdź do treści
Porównaj Stacje

Przewodnik zastosowania · Opublikowano 27 sierpnia 2026

Stacja zasilania do kampera: dobór energii, masy i ładowania

W kamperze każdy kilogram i każdy wat z ładowania mają znaczenie. Stacja około 1 kWh może obsłużyć elektronikę i chłodzenie, ale nie zastępuje prawidłowo zaprojektowanej instalacji pojazdu.

Jackery Explorer 1000 v2, stacja zasilania z wtyczkami EU, widok przedni i boczny
Jackery Explorer 1000 v2 · źródło

Dobór pod ten scenariusz

Modele, które pasują do tego zastosowania

Jackery ma najniższą deklarowaną masę w tej grupie, EcoFlow i Elite oferują wyższą moc lub solar, a AC180 jest znacznie cięższy i wycofany. O wyborze powinien decydować pełny bilans wyjazdu oraz potwierdzona metoda ładowania w pojeździe.

Jackery Explorer 1000 v2, stacja zasilania z wtyczkami EU, widok przedni i boczny
Oficjalne zdjęcie produktu · źródło: Oficjalny materiał produktowy Jackery z pakietu 28.08.2026.

Jackery · dane producenta

Jackery Explorer 1000 v2

799 € (ok. 3450 zł)cena z VAT w oficjalnym sklepie EU, wariant z wtyczkami EU; kurs 4,3179 PLN/EUR NBP z 04.09.2026
Pojemność
1070 Wh
Moc ciągła
1500 W
Solar
400 W
Masa
około 10,8 kg

Najniższa deklarowana masa w tej klasie i cicha praca według producenta czynią go pierwszym kandydatem do zabudowy kampera.

Cena/status: Oficjalny sklep Jackery EU · 04.09.2026

BLUETTI Elite 100 V2, przedni panel z gniazdami EU i ekranem stacji zasilania
Oficjalne zdjęcie produktu · źródło: Oficjalny materiał produktowy BLUETTI pobrany 29.08.2026.

BLUETTI · dane producenta

BLUETTI Elite 100 V2

699 € (ok. 3018 zł)cena z VAT w kolekcji BLUETTI EU; promocyjny zestaw z panelem 100 W kosztuje 669 €; kurs NBP z 04.09.2026
Pojemność
1024 Wh
Moc ciągła
1800 W
Solar
1000 W
Masa
około 11,5 kg

O około 0,7 kg cięższy od Jackery, ale z solarem do 1000 W; ciekawy, gdy dach kampera ma więcej paneli niż typowe 200 W.

Cena/status: Oficjalna kolekcja BLUETTI EU · 04.09.2026

EcoFlow DELTA 3 Plus, widok przedni i boczny stacji zasilania
Oficjalne zdjęcie produktu · źródło: Oficjalny materiał produktowy EcoFlow z pakietu 28.08.2026.

EcoFlow · dane producenta

EcoFlow DELTA 3 Plus

849 €cena z niemieckim VAT 19% w oficjalnym sklepie EU; polski VAT wynosi 23%
Pojemność
1024 Wh
Moc ciągła
1800 W
Solar
1000 W
Masa
do 12,5 kg

Najcięższy z aktualnej trójki; rekompensuje to najszybszym deklarowanym ładowaniem AC podczas krótkiego postoju z prądem.

Cena/status: Oficjalny sklep EcoFlow EU · 04.09.2026

BLUETTI AC180, przedni panel, wyświetlacz i gniazda stacji zasilania
Oficjalne zdjęcie produktu · źródło: Oficjalny materiał produktowy BLUETTI z pakietu 28.08.2026.

BLUETTI · dane producenta

BLUETTI AC180

699 €archiwalna cena EUR z VAT z oficjalnej strony; produkt jest oznaczony jako wycofany i nie stanowi aktywnej oferty
Pojemność
1152 Wh
Moc ciągła
1800 W
Solar
500 W
Masa
około 16 kg

Około 16 kg i status wycofania wykluczają go z nowej zabudowy; bywa spotykany w używanych kamperach.

Cena/status: Oficjalny sklep BLUETTI EU · 04.09.2026

Wniosek redakcyjny

Co się sprawdzi w tym scenariuszu

Jackery ma najniższą deklarowaną masę w tej grupie, EcoFlow i Elite oferują wyższą moc lub solar, a AC180 jest znacznie cięższy i wycofany. O wyborze powinien decydować pełny bilans wyjazdu oraz potwierdzona metoda ładowania w pojeździe.

Wniosek dla kampera opiera się na relacji masy do pojemności i na udokumentowanych metodach ładowania w pojeździe.

Dane porównywalne

Cena i parametry obok siebie

Kamper wymusza inne priorytety niż dom: każde urządzenie konkuruje o miejsce i ładowność, ładowanie odbywa się w ruchu albo z paneli na dachu, a wentylator stacji słychać przez cienką ściankę.

W kamperze rozstrzygają masa, sposoby ładowania w trasie i hałas podczas nocnego postoju. Pełne parametry elektryczne znajdziesz w analizach modeli.
ModelMasaŁadowanie ACSolarHałasZnaczenie w tym scenariuszuDziałanie
Jackery Explorer 1000 v2, stacja zasilania z wtyczkami EU, widok przedni i bocznyJackery Explorer 1000 v2 około 10,8 kg1 h w trybie awaryjnym; ok. 1,7 h standardowo (deklaracja)2×200 W SolarSaga; pełne ładowanie w 7,5 h (deklaracja)≤22 dB (deklaracja producenta)Najniższa deklarowana masa w tej klasie i cicha praca według producenta czynią go pierwszym kandydatem do zabudowy kampera. Czytaj analizę
BLUETTI Elite 100 V2, przedni panel z gniazdami EU i ekranem stacji zasilaniaBLUETTI Elite 100 V2 około 11,5 kgAC 1200 W; 0–80% w 45 min, 0–100% w 70 min (deklaracja)do 1000 W; 12–60 V, 20 A30 dB przy obciążeniu poniżej 600 W (deklaracja)O około 0,7 kg cięższy od Jackery, ale z solarem do 1000 W; ciekawy, gdy dach kampera ma więcej paneli niż typowe 200 W. Czytaj analizę
EcoFlow DELTA 3 Plus, widok przedni i boczny stacji zasilaniaEcoFlow DELTA 3 Plus do 12,5 kgAC 1500 W; 0–100% w 56 min (deklaracja)2 × 500 W MPPT; do 1000 W<30 dB przy 600 W; <40 dB przy 1200 W (deklaracja)Najcięższy z aktualnej trójki; rekompensuje to najszybszym deklarowanym ładowaniem AC podczas krótkiego postoju z prądem. Czytaj analizę
BLUETTI AC180, przedni panel, wyświetlacz i gniazda stacji zasilaniaBLUETTI AC180 około 16 kgAC do 1440 W; 0–80% w 45 min (deklaracja)do 500 W; Voc 12–60 V, 10 Aproducent nie podaje poziomu hałasuOkoło 16 kg i status wycofania wykluczają go z nowej zabudowy; bywa spotykany w używanych kamperach. Czytaj analizę

Policz dzień postoju, nie chwilę przy gniazdku

Lodówka pracuje cyklicznie, laptop zmienia pobór, a przetwornica zużywa energię własną. Najbardziej użyteczna jest suma Wh na dobę oraz zapas na gorszą pogodę.

Oddziel urządzenia 12 V i USB-C od odbiorników AC. Bezpośrednie zasilanie DC może ograniczyć straty, jeżeli napięcie, złącze i limit portu są zgodne.

  • energia lodówki na dobę
  • ładowarki laptopów i aparatów
  • oświetlenie i router
  • rezerwa na dzień bez solaru

Ładowanie z auta wymaga osobnej kontroli

Typowe gniazdo samochodowe może ładować wolno i ma własny limit prądu. Dedykowana ładowarka alternatorowa ingeruje w instalację pojazdu i wymaga zgodności oraz właściwego montażu.

Nie ustawiaj stacji w zamkniętej, nasłonecznionej przestrzeni. Zachowaj wentylację i zakres temperatur z instrukcji.

  • limit obwodu 12 V
  • moc ładowarki alternatorowej
  • zabezpieczenie i przekrój przewodów
  • stabilne mocowanie na czas jazdy

Źródła i otwarte punkty