Przewodnik zastosowania · Opublikowano 27 sierpnia 2026
Stacja zasilania do pracy zdalnej poza siecią
Laptop, monitor i internet zwykle nie wymagają największej mocy, lecz potrzebują przewidywalnego czasu pracy, cichego otoczenia i odpowiednich portów. Pojemność około 1 kWh może być nadmiarem lub rozsądnym zapasem, zależnie od liczby dni.
Dobór pod ten scenariusz
Modele, które pasują do tego zastosowania
Do częstego transportu przewagę ma niższa masa; do dłuższego pobytu znaczenie rośnie dla ładowania solarnego i liczby portów. Najpierw sprawdź, czy laptop może korzystać bezpośrednio z USB-C o właściwym profilu.
Jackery · dane producenta
Jackery Explorer 1000 v2
- Pojemność
- 1070 Wh
- Moc ciągła
- 1500 W
- Solar
- 400 W
- Masa
- około 10,8 kg
Najlżejszy do przenoszenia między domem a autem; deklarowana cicha praca sprzyja rozmowom wideo.
Cena/status: Oficjalny sklep Jackery EU · 04.09.2026

BLUETTI · dane producenta
BLUETTI Elite 100 V2
- Pojemność
- 1024 Wh
- Moc ciągła
- 1800 W
- Solar
- 1000 W
- Masa
- około 11,5 kg
Falownik 1800 W pozwala dołączyć drukarkę czy ekspres bez wyłączania komputera; USB-C wymaga sprawdzenia profilu.
Cena/status: Oficjalna kolekcja BLUETTI EU · 04.09.2026
EcoFlow · dane producenta
EcoFlow DELTA 3 Plus
- Pojemność
- 1024 Wh
- Moc ciągła
- 1800 W
- Solar
- 1000 W
- Masa
- do 12,5 kg
USB-C 140 W naładuje większość laptopów bez zasilacza AC, a szybkie ładowanie skraca przerwę między dniami pracy.
Cena/status: Oficjalny sklep EcoFlow EU · 04.09.2026
Wniosek redakcyjny
Co się sprawdzi w tym scenariuszu
Do częstego transportu przewagę ma niższa masa; do dłuższego pobytu znaczenie rośnie dla ładowania solarnego i liczby portów. Najpierw sprawdź, czy laptop może korzystać bezpośrednio z USB-C o właściwym profilu.
Wniosek dla pracy zdalnej opiera się na portach, masie i deklarowanym hałasie; zgodność profilu USB-C z Twoim laptopem wymaga próby.
Dane porównywalne
Cena i parametry obok siebie
Laptop, router i monitor rzadko przekraczają 300 W, więc o wygodzie pracy poza siecią decydują porty USB-C z właściwym profilem mocy, przewidywalny zapas Wh i cisza w tle rozmowy.
| Model | Porty | Pojemność | Masa | Hałas | Znaczenie w tym scenariuszu | Działanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
Jackery Explorer 1000 v2 |
AC, USB-A, USB-C i gniazdo samochodowe | 1070 Wh | około 10,8 kg | ≤22 dB (deklaracja producenta) | Najlżejszy do przenoszenia między domem a autem; deklarowana cicha praca sprzyja rozmowom wideo. | Czytaj analizę |
![]() |
9 | 1024 Wh | około 11,5 kg | 30 dB przy obciążeniu poniżej 600 W (deklaracja) | Falownik 1800 W pozwala dołączyć drukarkę czy ekspres bez wyłączania komputera; USB-C wymaga sprawdzenia profilu. | Czytaj analizę |
EcoFlow DELTA 3 Plus |
11; 4×AC, USB-A/C, 12 V i DC5521 | 1024 Wh | do 12,5 kg | <30 dB przy 600 W; <40 dB przy 1200 W (deklaracja) | USB-C 140 W naładuje większość laptopów bez zasilacza AC, a szybkie ładowanie skraca przerwę między dniami pracy. | Czytaj analizę |
Mierz dzień pracy w Wh
Moc zasilacza laptopa jest wartością maksymalną, a nie stałym poborem. Pomiar energii podczas typowego dnia daje lepszy punkt startowy.
Uwzględnij router, terminal komórkowy, monitor, oświetlenie i ładowanie telefonu. Osobno zaplanuj rezerwę na rozmowę lub wysłanie danych.
- energia laptopa na zmianę
- łączność i monitor
- moc USB-C PD
- hałas podczas wideokonferencji
Źródła i otwarte punkty
- Jackery Explorer 1000 v2: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.
- BLUETTI Elite 100 V2: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.
- EcoFlow DELTA 3 Plus: oficjalna strona producenta, pełna analiza modelu.


