Przejdź do treści
Porównaj Stacje

Porównanie modeli · Opublikowano 30 sierpnia 2026

RIVER 3 Plus vs Elite 30 V2 vs Explorer 500 v2

Te trzy modele wyglądają podobnie wielkością, lecz odpowiadają na inne potrzeby. EcoFlow i BLUETTI mają po 286–288 Wh oraz 600 W; Jackery ma 512 Wh, ale 500 W mocy ciągłej.

EcoFlow RIVER 3 Plus, widok kompaktowej stacji zasilania z portami z przodu
EcoFlow RIVER 3 Plus · źródło

Zestawienie w skrócie

Ceny i parametry porównywanych modeli

RIVER 3 Plus ma największy deklarowany limit PV i opcję rozbudowy, Elite 30 V2 jest najlżejszy i ma USB-C 140 W, a Explorer 500 v2 daje prawie dwa razy więcej energii znamionowej. Zwycięzca zależy od tego, co niesiesz: przy plecaku wygrywa Elite 30 V2, przy dobie zasilania Explorer 500 v2, a przy planach na rozbudowę RIVER 3 Plus, bo tylko on przyjmuje dodatkową baterię.

EcoFlow RIVER 3 Plus, widok kompaktowej stacji zasilania z portami z przodu
Oficjalne zdjęcie produktu · źródło: Oficjalny materiał produktowy EcoFlow pobrany 29.08.2026.

EcoFlow · dane producenta

EcoFlow RIVER 3 Plus

299 € (ok. 1291 zł)z VAT w sklepie EU; przeliczenie po 4,3179 PLN/EUR NBP z 04.09.2026, bez dostawy
Pojemność
286 Wh
Moc ciągła
600 W
Solar
220 W
Masa
4,7 kg

Rola w tym materiale: Router, laptop i lekki ekwipunek

Cena/status: · 04.09.2026

BLUETTI Elite 30 V2, przedni panel z gniazdem EU, portami USB i ekranem
Oficjalne zdjęcie produktu · źródło: Oficjalny materiał produktowy BLUETTI pobrany 29.08.2026.

BLUETTI · dane producenta

BLUETTI Elite 30 V2

279 € (ok. 1205 zł)cena z 19% VAT DE; końcowy VAT i dostawa zależą od adresu, kurs NBP z 04.09.2026
Pojemność
288 Wh
Moc ciągła
600 W
Solar
200 W
Masa
4,3 kg

Rola w tym materiale: Niski pobór, USB-C 140 W i lekki transport

Cena/status: · 04.09.2026

Jackery Explorer 500 v2, widok przedni stacji zasilania z uchwytem
Oficjalne zdjęcie produktu · źródło: Oficjalny materiał produktowy Jackery pobrany 29.08.2026.

Jackery · dane producenta

Jackery Explorer 500 v2

499 € (ok. 2155 zł)cena z VAT w sklepie EU; kwota w złotych jest przeliczeniem orientacyjnym, bez dostawy
Pojemność
512 Wh
Moc ciągła
500 W
Solar
200 W
Masa
5,7 kg

Rola w tym materiale: Weekendowy camping i mobilność w klasie 0,5 kWh

Cena/status: · 04.09.2026

Wniosek redakcyjny

Który model wygrywa i dlaczego

RIVER 3 Plus ma największy deklarowany limit PV i opcję rozbudowy, Elite 30 V2 jest najlżejszy i ma USB-C 140 W, a Explorer 500 v2 daje prawie dwa razy więcej energii znamionowej. Zwycięzca zależy od tego, co niesiesz: przy plecaku wygrywa Elite 30 V2, przy dobie zasilania Explorer 500 v2, a przy planach na rozbudowę RIVER 3 Plus, bo tylko on przyjmuje dodatkową baterię.

Dane porównywalne

Cena i parametry obok siebie

W klasie około 500 Wh rozstrzygają cztery liczby: cena, zapas energii, próg mocy i masa w plecaku.
ModelCena i statusPojemnośćMoc ciągłaMasaZnaczenie w tym scenariuszuDziałanie
EcoFlow RIVER 3 Plus, widok kompaktowej stacji zasilania z portami z przoduEcoFlow RIVER 3 Plus 299 € (ok. 1291 zł); Dostępny w sklepie EcoFlow EU podczas kontroli 04.09.2026286 Wh600 W4,7 kgRouter, laptop i lekki ekwipunek Czytaj analizę
BLUETTI Elite 30 V2, przedni panel z gniazdem EU, portami USB i ekranemBLUETTI Elite 30 V2 279 € (ok. 1205 zł); W aktywnej kolekcji sklepu EU288 Wh600 W4,3 kgNiski pobór, USB-C 140 W i lekki transport Czytaj analizę
Jackery Explorer 500 v2, widok przedni stacji zasilania z uchwytemJackery Explorer 500 v2 499 € (ok. 2155 zł); Wariant EU dostępny w koszyku sklepu marki512 Wh500 W5,7 kgWeekendowy camping i mobilność w klasie 0,5 kWh Czytaj analizę

Najpierw wybierz energię albo moc

Jeżeli odbiornik potrzebuje ponad 500 W, przewaga 512 Wh Jackery może nie mieć znaczenia. Jeżeli obciążenie jest małe i liczy się długi czas pracy, dodatkowe Wh mogą być ważniejsze niż 100 W różnicy mocy.

RIVER 3 Plus można rozbudować, Elite 30 V2 nie. Koszt, masa i dostępność dodatkowej baterii muszą jednak wejść do porównania.

  • 286 Wh / 600 W EcoFlow, rozbudowa do 858 Wh
  • 288 Wh / 600 W BLUETTI, bez rozbudowy
  • 512 Wh / 500 W Jackery, najwięcej energii

Mobilność i porty rozstrzygają codzienne użycie

Masy wynoszą odpowiednio 4,7, 4,3 i 5,7 kg. Elite ma USB-C 140 W, RIVER USB-C 100 W, a Jackery dwa porty USB-C, lecz trzeba sprawdzić ich dokładne profile.

Do routera i laptopa ważny jest pobór własny oraz zachowanie trybu oszczędzania. Do campingu dochodzą wentylacja, ochrona przed wilgocią i bezpieczne prowadzenie przewodów.

  • najniższa masa: Elite 30 V2
  • największa pojemność: Explorer 500 v2
  • najwyższy limit PV: RIVER 3 Plus
  • żaden model nie jest uniwersalnym UPS-em 0 ms

Źródła i otwarte punkty