Przejdź do treści
Porównaj Stacje

Analiza produktu · Opublikowano 30 sierpnia 2026

Zendure SuperBase V: analiza systemu 4,6 lub 6,4 kWh

SuperBase V to inna liga niż przenośne stacje z naszych porównań: 4608 Wh w wariancie V4600 lub 6438 Wh w V6400, moc 3800 W i rozbudowa bateriami satelitarnymi. Podczas kontroli 29.08.2026 wszystkie warianty w sklepie EU były wyprzedane.

Zendure SuperBase V, widok stacji zasilania z panelem portów i kółkami transportowymi
Zendure SuperBase V · źródło

Najpierw liczby

Cena, parametry i miejsce tego modelu

Dokumentacyjnie to najmocniejszy system w naszym katalogu: moc 3800 W, solar do 3000 W i skalowanie do dziesiątek kWh. Rekomendacji zakupowej nie wydajemy, bo oferta była w całości wyprzedana, karta nie podaje masy, a zwrot dużego systemu kosztuje według sprzedawcy 150-250 €.

Zendure SuperBase V, widok stacji zasilania z panelem portów i kółkami transportowymi
Oficjalne zdjęcie produktu · źródło: Oficjalny materiał produktowy Zendure z karty SuperBase V.

Zendure · dane producenta

Zendure SuperBase V

4999 €cena wariantu V4600 w sklepie EU przy statusie wyprzedania; V6400 kosztował 6999 €
Pojemność
4608 Wh (V4600)
Moc ciągła
3800 W
Solar
3000 W
Masa
brak masy w sprawdzonej karcie produktu

Rola w tym materiale: Duży backup domowy i rozbudowa o baterie satelitarne

Cena/status: Oficjalny sklep Zendure EU · 29.08.2026

Wniosek redakcyjny

Werdykt dla tego modelu

Dokumentacyjnie to najmocniejszy system w naszym katalogu: moc 3800 W, solar do 3000 W i skalowanie do dziesiątek kWh. Rekomendacji zakupowej nie wydajemy, bo oferta była w całości wyprzedana, karta nie podaje masy, a zwrot dużego systemu kosztuje według sprzedawcy 150-250 €.

Parametry i warianty pochodzą z karty produktu Zendure EU, sprawdzonej 30.08.2026.

Dane porównywalne

Dane producenta w jednej tabeli

Dane pochodzą z karty produktu Zendure EU sprawdzonej 29.08.2026. Ceny 4999 € za V4600 i 6999 € za V6400 były cenami katalogowymi przy statusie wyprzedania wszystkich wariantów.

Dane producentów sprawdzone 27–28.08.2026, ceny 04.09.2026. Przeliczenia PLN, jeśli pokazane, używają średniego kursu NBP 4,3179 zł/EUR z 04.09.2026 i nie obejmują dostawy ani kursu płatności.
ModelCena i dostępnośćPojemnośćMoc ciągła / chwilowaChemia / cykleŁadowanie ACSolarPortyUPSMasa / hałasGwarancja / PolskaDziałanie
Zendure SuperBase V, widok stacji zasilania z panelem portów i kółkami transportowymiZendure SuperBase VNajlepsze dla: Duży backup domowy i rozbudowa o baterie satelitarneSystem klasy 4,6-6,4 kWh; wszystkie warianty były wyprzedane 4999 €Wszystkie warianty oznaczone jako wyprzedane w sklepie EU 29.08.2026. cena wariantu V4600 w sklepie EU przy statusie wyprzedania; V6400 kosztował 6999 €. 4608 Wh (V4600) 3800 W5000 W szczytowo (deklaracja producenta) LiFePO4 w V4600; ogniwa semi-solid w V64006000+ dla V4600; 3000+ dla V6400 (deklaracje) AC do 3600 W przy 240 V; około 2 h do pełna (deklaracja)wejście XT90, 12-150 V, do 3000 W, jeden MPPTwyjścia AC i DC; pełną listę portów podaje karta produktu producenta0 ms deklarowane dla wersji US; pozostałe modele do 13 ms brak masy w sprawdzonej karcie produktuproducent nie podaje poziomu hałasu warunki gwarancji sprawdź w sklepie Zendure EUSklep EU; dostawa i obsluga Polski wymagają potwierdzenia po powrocie dostępności PorównajLink afiliacyjnySprawdź cenę

System, nie stacja

SuperBase V porusza się na wbudowanych kółkach i rozbudowuje bateriami satelitarnymi, które działają też samodzielnie. Porównywanie go z walizkowymi stacjami 1-2 kWh ma sens tylko przy pytaniu o skalę potrzeb, nie o wygodę transportu.

Dwie jednostki można spiąć kablem ZenY lub przez Home Panel do 7600 W. Integracja z instalacją budynku wymaga projektu uprawnionego elektryka; to nie jest urządzenie do gniazdka w sypialni.

  • kółka zamiast uchwytu walizkowego
  • baterie satelitarne też jako samodzielne źródła
  • do 64 kWh w maksymalnej konfiguracji
  • integracja z domem tylko projektowo

Ładowanie w skali systemu

Z gniazda 240 V system przyjmuje do 3600 W i według producenta odbudowuje pełny zapas w około dwie godziny. Wejście solarne XT90 akceptuje 12-150 V i do 3000 W na jednym MPPT, a łączone ładowanie AC z solarem sięga 5900 W.

Producent dopuszcza panele innych marek w podanym oknie napięcia oraz ładowanie z ładowarki EV przez adapter T1. Każdą z tych dróg trzeba zwymiarować według instrukcji, nie według wartości szczytowych.

  • AC do 3600 W; pełne ładowanie około 2 h (deklaracja)
  • PV: XT90, 12-150 V, do 3000 W
  • AC + PV do 5900 W
  • opcja ładowania przez adapter EV

Koszty, których nie widać w cenniku

Strona sprzedawcy zastrzega, że zwrot dużego systemu bez wady to koszt transportu rzędu 150-250 €, a użycie wykraczające poza sprawdzenie produktu obniża zwracaną kwotę. Przy urządzeniu tej klasy pomyłka w doborze jest więc droższa niż przy walizkowej stacji.

Karta nie podaje masy zestawu, a dostępność wszystkich wariantów była zerowa. Oba braki muszą się wyjaśnić, zanim system trafi na naszą shortlistę zakupową.

  • zwrot dużego systemu: 150-250 € według sprzedawcy
  • masa nieujawniona w karcie
  • wszystkie warianty wyprzedane 29.08.2026
  • ceny katalogowe: 4999 € i 6999 €

Dla kogo, a dla kogo nie

Może pasować, jeśli…

  • backup dużej części domu, warsztatu lub gospodarstwa
  • rozbudowa magazynu bateriami satelitarnymi w miarę potrzeb
  • instalacje solarne do 3000 W na jednym wejściu XT90

Nie wybieraj w ciemno, jeśli…

  • zakup potrzebny teraz; wszystkie warianty były wyprzedane
  • przenoszenie w rękach; to system na kółkach, nie walizka
  • budżetowe scenariusze, w których wystarczy klasa 1-2 kWh

Najważniejsze liczby i ich ograniczenia

Pojemność znamionowa4608 Wh (V4600)
Moc ciągła3800 W5000 W szczytowo (deklaracja producenta)
Masabrak masy w sprawdzonej karcie produktu
Solar3000 Wwejście XT90, 12-150 V, do 3000 W, jeden MPPT

Materiały producenta

Znak marki, strona producenta i zdjęcie Zendure SuperBase V

Zrzut ekranu oficjalnej strony Zendure z ofertą modelu SuperBase V
Strona producentaZrzut ekranu wykonany 30.08.2026: strona produktu SuperBase V w sklepie Zendure. Otwórz źródło
Zendure SuperBase V, widok stacji zasilania z panelem portów i kółkami transportowymi
Zendure SuperBase V · źródło

Wygląd i obsługa produktu

Galeria i instrukcja Zendure SuperBase V

Układ gniazd, opis ekranu i wariant wtyczki dla Zendure SuperBase V znajdziesz w galerii producenta i w instrukcji.

Pytania, które warto zadać

Czym różnią się warianty V4600 i V6400?

V4600 używa ogniw LiFePO4 o pojemności 4608 Wh z deklaracją ponad 6000 cykli. V6400 ma ogniwa półstałe o pojemności 6438 Wh, wyższą gęstość energii i deklarację ponad 3000 cykli.

Czy UPS naprawdę przełącza w 0 ms?

Deklaracja 0 ms dotyczy wersji amerykańskiej. Dla pozostałych modeli i połączeń producent podaje przerwę poniżej 13 ms; krytyczne odbiorniki wymagają własnej próby.

Jak daleko sięga rozbudowa?

Producent opisuje konfigurację maksymalną z dwoma jednostkami i ośmioma bateriami satelitarnymi o łącznej pojemności 64 kWh oraz łączenie dwóch jednostek do 7600 W mocy. Każdy element dokupuje się osobno.

Źródła i otwarte punkty